Carpaţi Mefin Sinaia, câştig de cauză la „masa verde“ cu Energia Pietroşani

În cea de-a XII-a etapă a Campionatului Judeţean de Fotbal echipa Carpaţi Mefin Sinaia a întâlnit în deplasare formaţia CS Brazi, situată până săptămâna trecută în aşa-numita „lanternă roşie“ a clasamentului, mai precis pe poziţia a 14-a.

Deşi aprig disputată de către cele două echipe prezente pe gazon, această ultimă partidă din turul actualei ediţii de campionat s-a încheiat la egalitate, cu scorul de 0-0. În urma acestui rezultat formaţia Carpaţi Mefin Sinaia a reuşit să se plaseze pe cea de-a VI-a treaptă a clasamentului actual al Campionatului Judeţean de Fotbal 2014-2015.
În prima etapă a returului acestei competiţii echipa sinăiană va juca pe teren propriu şi va întâlni formaţia AS Mislea, în momentul de faţă situată pe locul trei în clasament, cu 22 de puncte acumulate.

Referitor la partida disputată în etapa trecută de Carpaţi Mefin Sinaia pe teren propriu împotriva formaţiei Energia Pietroşani, menţionăm faptul că Asociaţia Judeţeană de Fotbal, care a analizat incidentul petrecut, a decis în favoarea echipei sinăiene! Reamintim că oaspeţii echipei noastre au părăsit terenul în timpul desfăşurării partidei. Motivul se pare că a fost unul neîntemeiat, şi anume nedreptăţirea celor de la Energia Pietroşani de către brigada de arbitri – moment în care scorul era de 4-3 pentru Carpaţi Mefin Sinaia.
Astfel echipa noastră a obţinut victoria la „masa verde“, cu scorul de 3-0.

Etapa a XIII-a, 15-16 noiembrie 2014

Carpaţi Sinaia – AS Mislea
Energia Pietroşani – Viitorul Ariceşti
AS Strejnic – NG Brătăşanca
Viitorul Crivina – Viitorul Puchenii Mari
Prog. P.Moşneni – AS Potrigrafu
CS Valea Doftanei – Tineretul P.Burchii
Tg.Vechi Stănceşti – Viitorul Predeşti
CSC PoianaCâmpina – CS Brazi Sat

Clasamentul actual al Campionatului Judeţean de Fotbal 2014 – 2015

Viitorul Ariceşti 27 p
Progresul Puchenii Moşneni 25 p
AS Mislea 22 p
AS Târgşorul Vechi Stănceşti 22 p
NG Brătăşanca 21 p
Carpaţi Mefin Sinaia 20 p
Viitorul Puchenii Mari 20 p
Energia Pietroşani 19 p
CS Valea Doftanei 18 p
AS strejnic 18 p
CSC Poiana Câmpina 17 p
Viitorul Predeşti 12 p
Tineretul Poienarii Burchii 11 p
CS Brazi 11 p
AS Potigrafu 6 p
Viitorul Crivina 0 p

You may also like...

Leave a Reply