Micii karatişti din Buşteni, premiaţi la Castelul Cantacuzino

Castelul Cantacuzino din Buşteni a fost generoasa gazdă a festivităţii de premiere a Secţiei de Arte Marţiale Caraimanul Buşteni, al cărei preşedinte este Sensei Dan Postolache. În cadrul acestei manifestări, desfăşurată luni, 12 decembrie 2016, ora 17.00, un număr de 25 de copii – care practică acest sport la clubul menţionat – au fost premiaţi pentru merite deosebite obţinute la competiţii sportive de profil desfăşurate în ţară, cât şi în străinătate. Drept cea mai valoroasă sportivă, a fost calificată cu acest prilej Iosif Daria, din Buşteni. Ea este merituoasa ocupantă a locului I la Campionatul Mondial de Karate desfăşurat la Burgas (Bulgaria), precum şi a locului II la Campionatul European de Karate de la Nurenberg (Germania). Premierea micilor sportivi a avut loc într-un cadru festiv, care a încântat pe toţi cei prezenţi. Ceremonia a fost oficiată de către primarul localităţii, Emanoil Savin, care i-a felicitat pe merituoşii sportivi şi le-a înmânat diplome, cupe, medalii şi pachete cu dulciuri.