Olimpia Comarnic se află pe locul 1 în Liga C Prahova, Seria Câmpina!

Cristian Moacă

Înfiinţată de două luni, Olimpia Comarnic se află deja pe locul 1 în Liga judeţeană C Prahova, Seria Câmpina cu 18 puncte după 8 meciuri disputate. În ultima etapă, echipa s-a deplasat la Brăteşti unde o obţinut o victorie preţioasă, 4-3, în urma unui meci de infarct. După 2-0 la pauza pentru noi, gazdele au întors rezultatul (3-2) în doar 7 minute. Olimpia s-a impus într-un final nerecomandat cardiacilor, în minutele 89 şi 93 prin golurile lui Adrian Mitrea şi Florin Bădiţă. Golurile de 2-0 au fost marcate de Mihai Spurcaciu. Antrenată de Viorel Iordan, Ion Popa şi Adrian Mitrea, Olimpia Comarnic îi are în componenţă pe Mihai Duţă, George Păuna, Andrei Vasile, Alexandru Frăţilă, Ion Cătălin, Viorel Nedelcu, Silviu Plumb (Bake), Adrian Mitrea, Cosmin Alecu, Adrian Marin, Cristi Boateng, Mihai Spurcaciu, Florin Bădiţă, Alberto Cojocaru, Ştefan Floştoiu, Claudiu Drăcea, Leonard Piciorea, Filip Iordan, Vlad Gabriel, Daniel Ailenei, Ion Ţicu, Vlad Mierliţă, Mihai Cosmin, David Vintilă, Gabriel Creţu, Silviu Mireanu, Laurenţiu Neagu, Cristian Rada. Olimpia Comarnic merită să ajungă, în cel mai scurt timp, în ligile superioare ale fotbalului românesc, fiind de departe sportul care aduce trăiri intense în rândul celor care iubesc acest fenomen.