Olimpia Comarnic se dovedeşte competitivă şi în Cupa României!

Cristian Moaca

Echipa noastră păstrează tradiţia şi nu se lasă învinsă acasă! “Olimpia” Comarnic a câştigat în weekend-ul trecut partida cu formaţia Fortuna Breaza Seniori, scor 4-3, şi în cel actual partida cu CS Cornu 2, scor 3-1, meciuri din Cupa României, Şi s-a calificat în turul imediat superior! Pentru echipa noastră au marcat: Mihai Spurcaciu, Mihai-Adrian Mitrea, Adrian Marin, Bake Silviu. Felicitări echipei, meciurile au fost grele, dar cu dăruire şi ambiţie le-am câştigat! Felicitări şi adversarilor care au încercat să egaleze până în ultimul minut. Aşadar, echipa noastră urmează să joace weekend-ul viitor din nou în Cupa României. Dar până atunci, avem timp să sărbătorim aceaste victorii importante. Toţi au contribuit la acest succes. Antrenorii: Ion Popa şi Adrian Mitrea, jucătorii: Mihai Duţă, George Păuna, Andrei Cojocaru, Alexandru Frăţilă, Ion Cătălin, Viorel Nedelcu, Silviu Plumb (Bake), Adrian Mitrea, Filip Iordan, Adrian Marin, Mihai Spurcaciu, Florin Bădiţă, Alberto Cojocaru, Ştefan Floştoiu, Leonard Piciorea, Mihai Cosmin, David Vintilă, Gabriel Creţu, Silviu Mireanu, Laurenţiu Neagu, Irinel Chiorcău, Laurenţiu Filote, David Hogea, Ionuţ Potroanchenu, Mihai Cosmin, Remus Popa. Galeria Olimpiei Comarnic s-a comportat remarcabil realizând spectacole de gală în onoarea echipei.

  

You may also like...

Leave a Reply